layer
layer layer

Realizacje

ABARTH CHALLENGE

Agencja Corse – Abarth Driving Experience wspólnie z Akademią Bezpiecznej Jazdy Kuby Bielaka uzyskała odpowiedź na pytanie, kto jest lepszym kierowcą: Kobiety czy Mężczyźni?

layer
layer

24 kwietnia zorganizowaliśmy imprezę ABARTH CHALLENGE.  Pogoda  dopisała  i   w ciepłym wiosennym słońcu już od 10:00 rano gwiazdy przygotowywały się  do rozegrania niezwykłego pojedynku. Organizator, Agencja Corse  – Abarth Driving Experience  wspólnie z Akademią Bezpiecznej Jazdy  Kuby Bielaka próbowali  uzyskać  odpowiedź na pytanie, kto jest lepszym kierowcą: Kobiety czy Mężczyźni?

Wśród zawodników pojawili się: Tomasz Karolak, Katarzyna Pakosińska, Agustin Egurrola, Weronika Marczuk, Aleksandra Kisio, Rafał Cieszyński,  Anna Wendzikowska, Łukasz Zagrobelny, Marysia Niklińska, Tomasz Barański.

Wszystkie te osoby zebrały się  w szczytnym celu:  symboliczną nagrodą w konkursie był  samochód ABARTH PUNTO EVO ufundowany przez  Organizatora i Sponsorów Imprezy.   W imieniu Uczestników Organizator w najbliższych dniach przekaże auto na rzecz FUNDACJI TVN „NIE JESTEŚ SAM”, i zostanie ono zlicytowane podczas  dorocznego Balu Fundacji.

Rywalizacja już na etapie porannych treningów była  na bardzo wysokim poziomie. Męska ambicja kazała Panom  bronić pozycji bardziej doświadczonych kierowców, ale Panie nie zamierzały im dawać forów.

Po południu rozegrano  zawody w 4 konkurencjach na czas: konkurencje statyczne polegające na zapinaniu fotelika dziecięcego,  oraz  tzw. „próba zaufania” – czyli jazda  z zasłoniętymi oczami wg wskazówek pilota.

Próby dynamiczne rozegrane samochodami ABARTH były wyjątkowo widowiskowe: zawierające elementy kaskaderskie, takie jak obrót auta o 180 stopni jadąc tyłem, nawrót z użyciem hamulca ręcznego, jazda po łukach o śliskiej nawierzchni, slalomy i hamowanie na śliskiej nawierzchni na wprost.

„Jestem zaskoczony chęciami i szybkością przyswajania wiedzy oraz niezwykle wysokim stopniem zaangażowania wszystkich zawodników zabawy”– relacjonował na gorąco Kuba „Skorpion” Bielak – „Walka jest  tak zażarta, że nie zdziwiłbym się, gdybym  w przyszłym sezonie zobaczył Agustina Egurrolę na trasach rajdowych!”

Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej okazał się tancerz Tomasz Barański, drugie miejsce zajęła Anna Wendzikowska, trzecie Aleksandra Kisio.

Dylemat rozstał w pewnym sensie rozwiązany: łączny czas konkurencji rozegranych przez Panie okazał się lepszy niż łączny czas  osiągnięty przez Panów!

A więc – tym razem KOBIETY GÓRĄ!